Jak wdrapać się na sam szczyt kariery zawodowej? Jak wciąż się rozwijać, zdobywać nowe kwalifikacje, a równocześnie nie tracić zapału i pędu? Jak utrzymywać dobre relacje z otoczeniem? Na wszystkie pytania jest jedna odpowiedź: najpierw zadbaj o swoje zdrowie!

Kłopoty ze wzrokiem = gorsza praca

Być może samo stwierdzenie, że posiadanie wad wzroku powoduje problemy ze zdobyciem świetnej pracy wydaje się być daleko idącym wnioskiem. Zastanówmy się jednak nad tym; żeby dostać wymarzone stanowisko i awansować, nie wystarczy wykonywać stałe obowiązki. Trzeba wykazywać się czymś więcej!

Problemy ze wzrokiem bezpośrednio wpływają na kłopoty z koncentracją, przez co szybciej męczą się nasze oczy, mniej czytamy, krócej możemy pracować przy komputerze. Tym samym sami ograniczamy swoje możliwości: nie przyswajamy nowej wiedzy, pozostajemy w tyle za innymi! Komu szef zaproponuje awans: osobie, która ciągle zdobywa nowe kompetencje i ma coraz więcej do zaoferowania czy takiej, która ciężko pracuje nad wykonywaniem zleconych zadań?

Choroby = trudności w nawiązywaniu nowych relacji

Co więcej, wada wzroku może być także przyczyną problemów towarzyskich. Podobnie każda inna choroba, np. niedosłyszenie czy hemoroidy. Każde schorzenie może stanowić barierę w nawiązywaniu znajomości – człowiek naturalnie stara się ukrywać przed nowo poznanymi osobami swoje ułomności. Jeśli nasz kłopot widać na pierwszy rzut oka (np. zez) lub ujawnia się w bardzo szybkim czasie (np. nie słyszymy i musimy kilka razy prosić o powtórzenie), to niemalże automatycznie stajemy się bardziej nieśmiali.

Obawa przed kompromitacją powoduje, że człowiek nie chce rozmawiać, nie chce nawiązywać relacji międzyludzkich i zamyka się na małe grono zaufanych znajomych. To swego rodzaju instynkt samozachowawczy, że nie chcemy narażać się na wstyd.

Zmień swoje życie na lepsze!

Gorszy wzrok, zez, problemy ze słuchem – wydawać by się mogło, że każdy ma mniejsze lub większe kłopoty zdrowotne. Niezadowolenie z pracy, niskie zarobki czy mała aktywność towarzyska mogą wynikać właśnie z problemów ze zdrowiem. Walcz z nimi już dziś, aby poprawić swoją jakość życia!