Niezależnie od tego czy chodzi o wypełniacze, botoks czy nici – każde z nich są używane do kształtowania i modelowania. Są to coraz bardziej popularne procedury medyczne wyraźnie poprawiające wygląd skóry.

Przedstawiamy 5 topowych zabiegów poprawiających jędrność i kondycję skóry, modelujących kontur twarzy i redukujących przebarwienia. Nie wymagają one wcześniejszego przygotowania ani znieczulenia. Może się jednak zdarzyć, że po zabiegu pojawi się zaczerwienienie , lekki obrzęk lub zasinienie. Nie są to zabiegi permanentne a ich działanie jest odwracalne – co z kolei warunkuje potrzebę powtarzalności procedur.

Botox to skrócona nazwa dla toksyny botulinowej i zabiegu iniekcyjnego z jej użyciem, który blokuje połączenia nerwowo – mięśniowe i rozluźnia mięśnie. W efekcie podania otrzymujemy efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Najczęściej Botox jest wybierany jako remedium na zmarszczki między brwiami i obszar „kurzych łapek” – boki oczodołów. Iniekcja wykonana przez doświadczonego specjalistę nie tylko wygładzi „kurze łapki” ale zabieg wykonany w tym miejscu może podnieść „ ogon brwi” dając efekt odmłodzonego spojrzenia. Zazwyczaj zabieg przeprowadza się bez znieczulenia a efekt utrzymuje się ok. 4 miesiące. Bardzo rzadko w miejscu podania pojawia się niewielkie zasinienie.

 

Mezoterapia polega na podskórnym podaniu mikroelementów kwasu hialuronowego i witamin w celu zagęszczenia skóry, leczenia wypadania włosów, rozjaśnienia skóry. Właściwy preparat podawany jest bezpośrednio do skóry właściwej, gdzie pobudzane są jej naturalne mechanizmy regeneracji. Zabieg dedykowany jest skórze suchej i odwodnionej, z objawami starzenia się. Mezoterapia powoduje ujędrnienie i odświeżenie skóry – w efekcie również wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym po uprzednim zastosowaniu kremu znieczulającego.

Z wiekiem naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy traci objętość, przez co skóra wiotczeje i traci młodzieńczy blask. Zabieg polega na precyzyjnym umieszczeniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. To idealna procedura dla osób poszukujących niechirurgicznego powiększania i wyrównania linii ust, poprawie owalu twarzy, spłycenia bruzd i zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, jednak nie wymaga przygotowań.

Nici liftingujące to bardzo skuteczna i zdecydowanie bardziej komfortowa alternatywa dla chirurgicznych metod liftingu. O ile chirurgia plastyczna proponuje – w dużym skrócie- napinanie skóry przez wycinanie jej nadmiaru, to z pomocą aplikowanych przy miejscowym znieczuleniu nici można modelować owal twarzy, podnosić skórę policzków i czoła. Nici modelują i napinają skórę za pomocą mikro haczyków, które następnie obrastają tkanką. Dodatkowo zawarte w niciach substancje są stopniowo uwalniane do organizmu i znacznie poprawiają wiązania kolagenowe, czego efektem jest wyraźny efekt liftingu i poprawa napięcia skóry.

Laser Harmony Xl pro Clear-lift oferuje obecnie najbardziej wszechstronny laserowy zabieg odmładzający. Jako jeden z nielicznych działa na skórę właściwą w sposób mechaniczny a nie termiczny. Powoduje kontrolowane ogniska zapalne inicjując produkcje nowego kiolagenu, w efekcie ujędrnia i napina skórę. Ponieważ Clear-lift podczas pracy nie uszkadza naskórka i nie powoduje termicznych uszkodzeń, czas rekonwalescencji p zabiegu jest o wiele krótszy. Nie ma żadnych efektów ubocznych i można go wykonywać nawet podczas przerwy na lunch.

dr Anna Golebiowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here