Dzień Ślubu to dla wielu Pań najważniejsze wydarzenie w życiu. Każda panna młoda chce zachwycać nie tylko piękną suknią czy makijażem, ale też promienną skórą i szczupłą sylwetką. Przygotowania do ślubu zaczynają się nawet 2 lata wcześniej! Jednak co zrobić, gdy do ślubu pozostało niewiele czasu, a nasza cera i sylwetka mogłaby wyglądać lepiej?

Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, gdzie zaawansowana technologia coraz rzadziej wymaga okresu rekonwalescencji, dając jednocześnie natychmiastowy efekt.

Jednym z takich zabiegów jest laserowa rewitalizacja skóry urządzeniem Harmony XL Pro. „Jest to laser nieablacyjny czyli taki, który nie narusza ciągłości skóry, przez co od razu po zabiegu możecie wrócić do swoich codziennych czynności” – mówi Aleksandra Piekło z Laguna Estetica w Gdyni.

Podczas gdy większość zabiegów laserowych ma na celu wywołanie jedynie efektu termicznego stymulującego odbudowę kolagenu, laser Harmony XL z modułem ClearLift wykorzystuje unikalny, frakcyjny laser Q-Switched, który koncentruje energię głęboko pod naskórkiem i osiąga głębokie mechaniczne efekty. Technika zabiegu jest w istocie kontrolowanym procesem mikrouszkodzeń wewnątrzskórnych, z zachowaniem nienaruszonego naskórka, a naturalny proces gojenia nie tylko stymuluje wzrost kolagenu, ale dodatkowo wpływa również na obkurczenie i lifting tkanek.

W obrębie twarzy wartym uwagi jest tez zabieg mezoterapii, z tym że najlepiej wykonać go około miesiąca przed planowanym terminem ślubu tak, by skóra zdążyła się zagoić. Obecnie stosuje się tzw. koktajle, które zawierają składniki odżywcze oraz witaminy, które wyrównają koloryt, sprawią, że skóra będzie nawilżona, rozjaśniona i doskonale przygotowana pod ślubny makijaż.

Można też zastosować iniekcje toksyny botulinowej, które spowodują, że zmarszczki będą mniej widoczne. Efekty zabiegu widoczne są po 7-10 dniach i utrzymują się do czterech-sześciu miesięcy. Bezpośrednio po iniekcji może pojawić się niewielki obrzęk, dlatego lepiej nie przeprowadzać go na kilka dni przed swoim ślubem.

To samo dotyczy kwasu hialuronowego. Pięknie wypełni bruzdy nosowo – wargowe, poprawi koloryt szarej skóry w okolicach oczu oraz zniweluje drobne zmarszczki. Ten zabieg również należy zaplanować kilka dni przed ślubem.

Przy planowaniu zabiegów warto też zastosować terapię skojarzoną jeśli chodzi o sylwetkę. Oprócz aktywności fizycznej i zdrowej diety można dołączyć zabiegi modelujące ciało. Jednym z nich jest praca urządzeniem Accent Ultra. W unikalny sposób łączy fale radiowe i ultradźwięki. Zabiegi Accent Ultra zyskały opinię alternatywy dla zabiegów chirurgicznych i mogą być stosowane na dowolnym obszarze ciała, z uwzględnieniem brzucha, ud i pośladków. Accent Ultra jest doskonałym rozwiązaniem dla osób oczekujących szybkich i wyraźnych redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu u poprawy jędrności skóry. Od razu po zabiegu mamy efekt wyraźnie napiętej skóry i zredukowanego cellulitu. Po 7-10 dniach pojawia się efekt utraty nawet 6 cm w obwodach brzucha, ramion czy ud. Zabiegi tego typu warto zastosować w serii od 3 do 4 w odstępach co 4 tygodnie, zatem planowanie powinno nastąpić kilka miesięcy przed datą ślubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here